Artık Kadıköy’ün de organik pazarı var… Kadıköy Belediyesi, Ekolojik Üreticiler Derneği ile işbirliği yaparak, Özgürlük Parkı’nda “Organik Halk Pazarı” açtı. Her Çarşamba günü, Özgürlük Parkı’nda kurulacak olan Organik Halk Pazarı’nda; sertifikalı taze sebze ve meyvelerin dışında, kurutulmuş organik ürünler de satılıyor. Organik Halk Pazarı’nda satıcıların bağırarak satış yapması yasak. Ayrıca ürünler, çevre dostu poşetler ve kese kâğıtlarına konularak müşteriye veriliyor.

Kadıköylülerin uzun zamandır açılmasını beklediği, Kadıköy Belediyesi Organik Halk Pazarı hizmete girdi. Kadıköy Belediyesi’nin Ekolojik Üreticiler Derneği ile bir araya gelerek projelendirdiği ve Özgürlük Parkı’nda açılmasını kararlaştırdığı Organik Pazar, 27 Ocak Çarşamba günü açıldı. Organik Halk Pazarı’nın ilk gününe, soğuk havaya rağmen Kadıköylüler ilgi gösterdi. Sadece Kadıköy’den değil, komşu ilçelerden de organik pazara GDO’suz ürün satın almak için gelenler, ekolojik pazarın kurulmasını olumlu karşıladılar.

Tezgâhtarların alışılmış semt pazarlarındaki satıcılar gibi bağırmasının yasak olduğu pazarda, satılan ürünlerin çevre dostu bio-bozunur poşetlere ya da file-kese kağıdı gibi çevreye zarar vermeyen torbalara konulması da zorunlu…

Haber: İREM TOPRAKKAYA