Tüm dünyada sistem gastronomisi alanına getirdiği anlayış ile yepyeni bir çağın başlangıcı olan Vapiano, Suadiye şubesiyle artık Türkiye’de. Merkezi Almanya olan Vapiano tüm dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de gerçek İtalyan usulü yemekleri özleyenlerin buluşma noktaları arasındaki yerini aldı.
Hizmet kalitesi, menüsü, dekorasyonu, fiyat politikası ve personeliyle fark yaratan Vapiano, dünya çapında alanında trendleri belirleyen bir marka olmanın yanısıra tüm dünyada toplam 30 şubeyle ciddi bir başarıya sahiptir. Almanya başta olmak üzere; Avusturya, Belçika, Hollanda, Amerika, İsveç, İsviçre, Türkiye ve Macaristan’da şubeler açarak hızla büyüyen Vapiano, dünyanın en hızlı büyüyen İtalyan mutfağı olarak dikkat çekiyor.
VAPIANO FELSEFESİ
Vapiano sözcük kökeni olarak, İtalyanca »Chi va piano,va sano e va lontano…« dan geliyor. ‘Hayatı hafife al, uzun yaşa’demek olan bu cümle Vapiano’nun hizmet felsefesini oluşturuyor. Vapiano hayatını kolaylaştıran şeylerden zevk alan, rahat, sağlıklı ve uzun yaşamı tercih edenlerin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.
VAPIANO KONSEPTİ
Dünyada’ki tüm Vapiano’ların tasarımını gerçekleştiren ünlü İtalyan tasarımcı Matteo Thun,  misafirlerin konforunu düşünerek, büyük servis tabaklarıyla rahat edebilecekleri masalar ve rahat koltuklar kullanmayı tercih ediyor.
Doğal taşlar, mermer ve ahşap ile kombine edilen mekanda, fanuslar içinde yer alan biberiye, fesleğen ve naneler Vapiano’nun doğallık üstüne kurulan konseptini bütünlüyor. Matteo Thun’un tasarımda tercih ettiği zeytin ağaçları Akdeniz’in sıcak ve samimi havasını mekana taşıyor. Ahşap yüksek sandalyeler ve kırmızı deri koltuklarla minimalist çizgiler taşıyan mekanda herkesin kendini rahat hissedebileceği özel bir köşe bulması mümkün. Kış aylarında 160, yaz aylarında bahçesiyle birlikte 330 kişiye hizmet veren Vapiano, Bağdat caddesi’nin klasiklerinden biri olmaya aday. Geniş bir bahçesi bulunan Vapiano, yaz keyfi yapabileceğiniz ender mekanlardan.
VAPIANO MENÜSÜ
Tüm makarnalar, soslar, pizzalar ve salatalar müşterilerin gözü önünde ve taze olarak hazırlanıyor. Vapiano’nun açık mutfağı, siparişlerin her aşamada nasıl yapıldığını izleme ve damak tadına uygun eklemeler yapma imkanı sunuyor.
Menüsünde birçok farklı makarna ve  sos bulunan Vapiano, salataları, başlangıçları, özel taş fırınlarda pişirilen pizzaları, spesiyalleri ile Türkiye’de ve Avrupa’da pizza konusunda trendsetter olarak kabul edilen ve takip edilen bir marka konumunda.
Vapiano’nun, farklı lezzetler düşünülerek hazırlanmış içecek menüsü yemek öncesi ve sonrası alınabilecek zengin alternatifleriyle dikkat çekiyor. Şarap sevenler için Vapiano bulunmaz bir fırsat!. Menüde bulunan tüm şaraplardan kadeh olarak alma şansınız var! Hizmet kalitesini doğallık üzerine kuran Vapiano’da plastik ve metal ambalajlı içicekler yer almıyor. Tüm içecekler şişede ve sağlıklı ambalajlarda müşterilere sunuluyor.
28 Kasım 2006′dan bu yana hizmet veren mekan tüm dünyada sistem gastronomisi alanına getirdiği anlayış ile yepyeni bir çağın başlangıcı oldu.
VAPIANO ISTANBUL 1
BAĞDAT CAD. SELIM RAGIP EMEÇ SOK, 4 . SUADIYE / İSTANBUL
PHONE: +90 (0) 216 464 42 65 . FAX: +90 (0) 216 464 42 66
E-MAIL: istanbul@vapiano.de