Şair-Ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu, doğumunun 100. Yılında özel bir sergiyle anılıyor.

Eyüboğlu’nun uzun yıllar yaşadığı Kadıköy’deki evinde bulunan kişisel eşyaları, ünlü tabloları, yazmaları, gravür ve seramik objeleriyle, ölümüyle yarım kalan son tablosunun da arasında bulunduğu 90 parça sanat eseri, Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde sanatseverlerle buluşuyor.

Önemli Sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi, yeni sezonu Bedri Rahmi Eyüboğlu 100.Yıl Sergisi ile 4 Ekim de açılıyor. Dünyanın dört bir yanına bıraktığı eserleri ve şiirleriyle yaşamaya devam eden ünlü sanatçımız Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun 100.Yaş Gününü çok anlamlı bir sergi ile Kadıköy’de kutluyor.

4 Ekim’de başlayıp 4 Kasım’a kadar sürecek olan sergide, Eyüboğlu Ailesi’nin koleksiyonundan çok özel eserler ile Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun çalışma masası, kullandığı resim fırçaları, şiirlerini ve yazılarını yazdığı daktilosu gibi kişisel eşyaları, yazmalar, seramik objeler, dünyaca bilinen tabloları, ölmeden önce üzerinde çalıştığı, vefatıyla yarım kalan “Mor Han” adlı tablosu ve daha önce sergilenmeyen 25 tablosu da yer alıyor.

Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün ev sahipliğinde, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun torunu Rahmi Eyüboğlu’nun da katılacağı bir kokteyl ile açılacak.