“Cam”; 27 Ekim, Perşembe akşamı Kozyatağı Kozzy Kültür Merkezi – Gazanfer Özcan Sahnesi’nde sahnelenecek. Levent Kazak’ın kaleme aldığı oyun, ikiyüzlü ilişkilerin, güldüren hikâyesiyle geçtiğimiz sezona damgasını vurmuştu.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Cam”, perdelerini açtığı Ocak 2010′dan bu yana sergilenen sayısız oyunda tiyatro severlerin büyük beğenisini toplamıştı. “Cam”ın oyuncuları geçtiğimiz sezon önemli ödüllere aday gösterilirken; oyun Selen Uçer’e de 2011 Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Müzikal/Komedi Yardımcı Kadın Oyuncusu” ödülünü kazandırmıştı.
Laçin Ceylan’ın yönetmenliğini üstlendiği “Cam”, resim dersleri veren bir ressam, onun boşanmak üzere olduğu kocası, yakın arkadaşı ve iki öğrencisinin etrafında şekilleniyor. İnsanların kurduğu yakın ve özel ilişkilere yakından bakan “Cam”, bu ilişkilerin sahteliğini ve kırılganlığını esprili bir anlatım diliyle ortaya koyuyor. Başarılı bir kara mizah örneği sunan oyun, aynı şekilde başlayan bir hikayenin, anlık bir karar ve bir rüzgar esintisiyle nasıl iki ayrı yöne akabileceğini şaşırtıcı kurgusuyla ortaya koyuyor.

“Cam”da, 9. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” seçilen Dolunay Soysert, “Nefes-Vatan Sağolsun” filminin yüzbaşısı Mete Horozoğlu ile “Yaprak Dökümü” dizisindeki “Ferhunde” rolüyle tanınan Deniz Çakır’ın yanı sıra sevilen oyuncular Bülent Alkış ve 15. Adana Altın Koza Film Festivali “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllü Selen Uçer rol alıyor. İki perdeden oluşan “Cam”ın yardımcı yönetmenliğini Zeynep Ocak üstlenirken, dekorunuda Barış Dinçel oluşturuyor.

“Cam” 27 Ekim 2011, Perşembe akşamı saat 20:30′da Kozyatağı Kozzy Kültür Merkezi – Gazanfer Özcan Sahnesi’nde sahneleyecek. Oyunun biletlerini Biletix’ten veya gişeden temin edilebilirsiniz.

İyi seyirler dileriz.