İbrahim Tatlıses’in tedavi sürecinin, fizik tedaviye olan farkındalığı artırmasıyla, şarkıcının tedavi gördüğü merkezi işleten Romatem Hastaneleri, bu alandaki yatırımlarını hızlandırma kararı aldı.

Dünyada kullanılan son teknolojileri barındıracak olan Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Kasım ay’ından itibaren İstanbul Bağdat Caddesi’nde hizmet vermeye başlayacak.

Romatem Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Köksal Holoğlu, İstanbul’da fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında büyük boşluk olduğunu, özellikle çocuk rehabilitasyonunda eksiklikler bulunduğunu söyledi. Merkezin Türkiye’de bir ”ilk” olacağını kaydeden Holoğlu, şu bilgileri verdi;”Romatem’in Bağdat Caddesi’ndeki merkezinde bir departman, çocuk rehabilitasyon ile ilgili çalışacak. Çocuklarda doğuştan ya da sonradan oluşmuş fonksiyonel kayıplar üzerine rehabilitasyon programları olacak. Burası ayrıca erişkin rehabilitasyonu, nörolojik rehabilitasyon, felç sonrası rehabilitasyon, ortopedik rehabilitasyon, kardiyak rehabilitasyon (kalp hastalıkları nedeni ile doğuştan ya da sonrada oluşmuş kalp problemlerine bağlı rehabilitasyon) programları, kas iskelet problemleri başlığı altında kireçlenmelere bağlı, bel boyun fıtığı gibi problemlere bağlı omuz dirsek, el bileği diz ayak bileği, bel kalça kireçlenmelerine bağlı tüm problemler için çözüm üretecek genel bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olacak.

Fizik tedavi ve rehabilitasyonda dünyanın en son teknolojileri merkezimizde yer alacak. Türkiye’de şu anda hiçbir merkezde olmayan, çocuk hastalar için pediatrik lokomat da (robotik yürüme sistemi) da olacak. Ayrıca erişkinler için lokomat, kol ve parmaklardaki fonksiyon kayıplarını tedavi etmek için de robot bulunacak.”

Holoğlu, 75 personelin çalışacağı merkezde, ayakta tedavi hizmetinin verileceğini merkeze yapılan 5 milyon dolarlık yatırımın 3,5 milyon dolarının tedavi teknolojilerine ayrıldığını belirtti.