Sanatçı ruhlu üyelerin kendilerini sanata adamadan önce Bağdat Sanat Atölyesi’nde profesyonel bir eğitime tabi tutulacakları bir mekan. Sanat için mi Bağdat, yoksa Bağdat için mi sanat diye düşünebilirsiniz. Şaka bir yana Royal Academy of Music sistemi üzerine bir müfredat izleyen Bağdat Sanat Atölyesi, keman, piyano, gitar, flüt, ud, şan ve resim eğitimi almak ya da kendilerini geliştirmek isteyenler için doğru adres. Bağdat, Bağdat Caddesi’nde… Artık sora sora değil çala çize Bağdat…

Bağdat Caddesi’nde bulunan Cenk Yüksel Bağdat Sanat Atölyesi’nin uzman eğitmenleriyle birebir 4 ders enstrüman (Piyano, Keman, Klasik Gitar, Bass Gitar, Elektro Gitar, Ud, Flüt), şan veya resim eğitimi..

Bağdat Sanat Atölyesi
İ.T.Ü. Devlet Konservatuarı Şan ve İ.Ü. Opera Şan bölümleri mezunu olan sanatçı Cenk Yüksel’in sahibi olduğu Bağdat Sanat Atölyesi’nde her biri konusunda uzman eğitmenler tarafından  verilecek olan enstrüman (Piyano, Keman, Klasik Gitar, Bass Gitar, Elektro Gitar, Ud, Flüt) Şan ve Resim derslerini kapsıyor.

Çalışmalar konservatuar eğitim modeli baz alınarak öğrenciyle birebir yarım saat şeklinde yapılıyor. Özellikle, sanat eğitimi çoğunluk ders yapıldığında randıman alınamayan bir eğitim olduğu için sanat eğitiminde hususiyetle birebir eğitim tercih edilmeli. Bağdat Sanat, enstrüman alanında Royal Academy of Music sistemi üzerine bir müfredat izliyor. Bu eğitime devam edecek katılımcılar için bu müfredat üzerinden eğitim veriliyor, katılımcıların her sene bu sınavlara girmesi sağlanıyor ve bu sınavların neticesinde de alanında başarılı olması durumunda sertifika veriliyor.

Royal Academy, dünyaca geçerliliği kabul edilen bir kurum olmasının yanı sıra, mezun ettiği katılımcıların alanında yüksek öğrenim görme imkanı sağlayan tek kurum. Bağdat Sanat’ta bu kurumun müfredatı üzerinden çalışma gerçekleştiren sınırlı sayıda atölyeden biri. Randevu sistemi üzerinden çalışılıyor. Randevu alınıp gelinmeyen dersler yapılmış kabul ediliyor. Katılımcılar için yaş sınırlaması yok. Katılımcıların taşınabilir (Piyano hariç) enstrümanlarını ve resim için ekipmanlarını derse getirmeleri gerekiyor. Enstrüman satın almak isteyen katılımcılar için de, Bağdat Sanat hizmet verebiliyor.

Daha fazla bilgi için: www.bagdatsanat.com

Kalbin sanat için çırpınıyor ve çarpıyorsa ne duruyorsun? Gerçekleştirmek istenilen hayallerin yolu Bağdat Sanat’tan geçiyor…