Yoga uygulaması beden, zihin ve ruh arasında birliğin sağlandığı bir sanat ve bilim olup, amacı nefes ve bedeni kullanım yoluyla uygulayıcıların, kendilerinin tüm yaratılış ile bir bütün olduklarına dair farkındalık kazanma süreçlerine rehberlik yapmaktır. Farklı bir deyişle, Yoga, barış içinde yaşamak, varoluş ile uyum içinde olmak ve iyi bir sağlık için denge ve dinginlik kazandırır.

Yoga’ya başlama gerekçeniz  bir diğer kişiden ne denli farklı olursa olsun değişmeyecek olan tek unsur,  Yoga’nın size beklentinizin daha fazlasını sunacağı gerçeğidir.

Öncelikle bilinmesi gereken, düzenli yoga deneyiminin kişiye özgü niteliği ile bireylerin farkındalığına kısa sürede dokunacak ve yaşamda küçük, hoş değişikliklerin oluşumuna alan açacak oluşudur.

Ruh-beden-zihin bütünlüğü ölçeğinde insan yaşamının gelişimsel sürecini derin düzeyde besleyen yoga uygulamaları, bir yandan omurgaya esneklik kazandırır, eklem ve kas hareketliliğini artırırken, diğer yandan, bağışıklık sistemini destekler, lenfatik sistem ve metabolizmayı canlandırır, endokrin sisteminin düzenli faaliyetini destekler, solunumu ve kan dolaşımını besler. Böylelikle, tüm bedeni canlandırır ve tazelerken, dokuların sağlıklı olmasına yardım eder, organların birbirleri ile uyum içinde çalışmasına zemin yaratarak sindirim, boşaltım ve üreme sistemlerini dengeye ulaştırır ve nihai olarak sinir sistemini rahatlatır ve gevşetir.

Yoga uygulamalarının, beden, zihin ve ruh üçlüsü üzerinde yarattığı dengeyi beş esasta toplayan klasik yoga ekolü bu süreçte doğru egzersiz, doğru nefes, doğru beslenme, doğru gevşeme ve doğru düşünmenin önemini kuvvetle vurgulamaktadır.

Uygulamalara devam etmek, vücudu gevşetmek ve zihni sakin tutmakla bireyin yaşamında tezahür eden değişim zaman içinde daha da belirginlik kazanır. Artan iç huzurun kişisel  gücü beslemeye başladığı görülür ki, bu aslen sizin olmanız gereken doğal halinizdir.  Yoga’nın aslı da budur.

Sizde bedeninizin, zihninizin ve ruhunuzun bütünlüğü arasındaki dengenin ve uyumun sağlanacağı, kendi benliğinizi keşfetmenize ve açığa çıkarmanıza yardımcı olacak, tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından sevilerek yapılan “Yoga” seanslarına katılmak istiyorsanız adresiniz Bağdat Caddesi… 

Adres: Bağdat Cad. Güzel Sok. Heper Apt. No:2 K:3 D:9 34730 Selamiçeşme Kadıköy / İstanbul

www.yogasya.com