AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun; ödüllü oyun yazarı Ayşe Bayramoğlu’nun kaleme aldığı, ödüllü oyuncu Tilbe Saran’ın yönetmenliğini üstlendiği oyunu “Düğün”; 25 Kasım 2011, Cuma akşamı saat 20:30′da Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek! Oyunculardan teknik ekibe kadar tüm kadrosu kadınlardan oluşan oyun; kadınların hem mağdur, hem de fail oldukları ataerkil sistemi ve içselleştirilerek sürekli yeniden üretilen şiddeti tiyatro sahnesine taşıyor.

Nisan ay’ında prömiyeri gerçekleştirilen, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun iddialı yapımı “Düğün”; güçlü oyunculukları ve çarpıcı mesajları ile beğeni topluyor. Kadınları, kadınların güçlerini, güçsüzlüklerini, zorluklarla karşılaştıklarında bunları çözme yöntemlerini, kadınlık hallerini anlatan bir oyun olan “Düğün”; toplumda “kadın” olmanın çeşitli sıkıntılarını yaşamış, farklı köken ve yaşlardan dört kadının, Tilbe Saran, Ayşe Bayramoğlu, Evren Ercan ve Eda Çatalçam’ın bir araya gelerek ortak dertlerine dair bir farkındalık yaratma çabasından doğdu. 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülü kazanan Tilbe Saran’ın ilk yönetmenlik denemesi olan “Düğün”ü; Tiyatro 2010 Yılın Yazarı ödüllü Ayşe Bayramoğlu kaleme alırken, oyunculardan teknik ekibe herkesin de metne farklı katkıları oldu.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyunda; Türkiye’nin en önemli kadın oyuncularından Güler Ökten, Zerrin Sümer, Tilbe Saran ve Şebnem Sönmez ile genç oyuncular Eda Çatalçam, Evren Ercan, Serpil Göral ve Maria Akgüllü rol alıyor.

Tiyatro severler 25 Kasım 2011, Cuma akşamı saat 20:30′da Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyunu izleyebilirler.