Anadolu yakasına geçtiğinizde mutlaka uğramanız gereken lezzet noktaları…

Balans Brau

Bağdat Caddesinin Caddebostan başlangıç noktasında, Polonez’in hemen karşısında bulunan bazı geceler canlı müzik olan bir mekan. Maç zamanları oldukça rağbet gören mekanın muazzam bir atıştırma tabağı var. Kendi yaptıkları karamelli bira her zaman bulunmuyor, ısrarla isteyiniz. Web sitesi ne yazık ki uçmuş özellikle maç yayının yapıldığı ve canlı müziğin olduğu akşamlar rezervasyon şart.

Bigchefs Suadiye

Mekan biraz cep yakıyor ama hem şık hem de yemekler çok leziz. Catering hizmeti de sunan firma çok özel tatlar sunuyor. Şarap menüsü zengin, fajitasını özellikle öneririz.

Happy Moon’s

Kadıköy, Şaşkınbakkal’da da şubeleri var ama favori olarak tavsiye edebileceğimiz Fenerbahçe şubesi. Amerikan, Meksika ve İtalyan mutfaklarından bolca çeşit var. Porsiyonlar doyurucu, kahvaltısı ise çok başarılı.

Barbekü Polonez

Web sitesi kötü ama özellikle et yemekleri ve salataları enfes, porsiyonları doyurucu. Bağdat Caddesinin Caddebostan başlangıç noktasında olan mekan rezervasyon yapmıyor. Hafta sonu ve maç yayınının olduğu akşamlar masa bulmak zor.

Dükkan Burger

Bağdat Caddesinin Erenköy tarafında yer alan Dükkan Burger, adı üstünde enfes burgerleri ile meşhur. Acı burgeri enfes, mekan hem şık hem de çok eğlenceli. Üstelik burger alana kola ve patates hediye gibi kampanyaları var.

Vapiano

Bağdat Caddesinin Suadiye tarafında kalan Vapiano pizza ve makarnaları ile ünlü. Salatalarını da tavsiye ederiz. Malzemelerinizi ve sosunuzu seçebiliyorsunuz. Çorba içecekseniz mutlaka özel ekmeklerinden de sipariş edin. İçecek fiyatları insafsız ama caddede en güzel pizzayı bizce burası yapıyor.

Midpoint Şaşkınbakkal

Caddenin en favori mekanlarından biri Midpoint. Bağdat Caddesinin Şaşkınbakkal tarafında kalıyor. Seçenek bol ve porsiyonlar kocaman. Dünya mutfaklarından örnekleri sundukları mutfaklarında neredeyse yok yok. Fenerbahçeli futbolcuları görmeniz mümkün ancak çok kalabalık oluyor.

Zamane Kahvesi

Bağdat Caddesinin Suadiye başlangıcında bulunan mekanın seçeneği bol ve leziz. Cadde gürültüsünden arınmak istiyorsanız ve şık tabakları seviyorsanız burası tam size göre. Paket servisi var, özellikle hafta sonları yer bulmak çok zor. Mekanın üst katında eğlenceli oyunlar ve tüm güncel dergi ve gazeteler var. Uzun sohbetler için ideal.

Caddebostan Saloon

İtalyan mutfağı ağırlıklı servis yapan Saloon adı üstünde Bağdat Caddesininin Caddebostan tarafında kalıyor. Gece 22:00 sonrası eğlenceli olan mekanın pizza ve makarnaları enfes. Geç gidecekseniz rezervasyon şart. Web sitesi bulunmuyor, rezervasyon için telefon 0216-416 50 50 numaralı hattı arayabilirsiniz…

 

Keyif alırken yediklerinizde de lezzet bulabileceğiniz, gidebileceğiniz şık mekanların tavsiyesi bizden, denemesi sizden :)