Yıldız Holding bünyesindeki Cafe Crown’ın yüzde 50’sinin Kuveytli Al Sayer Grubu’na satılmasının ardından açılan Bağdat Caddesi’ndeki Caribou Coffee, kahve zincirinin dünyadaki en büyük mağazası oldu.

Önümüzdeki süreçte spor tesislerindeki hariç tüm Cafe Crown mağazaları Caribou Coffee’ye dönüştürülecek. Ülker’in perakende satışı yapılan kahve markası Cafe Crown ise aynı şekilde varlığını sürdürecek.

Caribou Coffee Dünya Başkanı Mike Tattersfield, Ortadoğu’da uzun süredir ortaklık kurdukları Al Sayer Grubu’ndan, bölgedeki fırsatları değerlendirmelerini istediklerini ve Türkiye’nin de bu fırsatlar arasında dikkatlerini çektiğini anlattı.

Tattersfield, halihazırda ABD’nin ikinci büyük kahve zinciri olarak Ortadoğu’da ve Kore’deki operasyonlarıyla birlikte toplamda yaklaşık 600 mağazaya sahip olduklarını aktardı.

Sözen, “Markamız perakendede güçlü bir yere geldi. Fındıklı ’üçü bir arada’ ile fark oluşturduk. Cafe Crown olarak ana işimiz devam edecek” dedi. Al Sayer Grubu’yla işbirlikleri sonucunda Türkiye’de Caribou Coffee zincirinin yüzde 50 ortağı olduklarını belirten Sözen sözlerini şöyle sürdürdü:

“Spor tesislerindeki Cafe Crown zincirlerimiz devam edecek ama diğer Cafe Crown mağazalarını Caribou Coffee’ye dönüştüreceğiz. 28 Cafe Crown vardı. 24’ü aşamalı olarak Caribou Coffee’ye dönüşecek. Cafe Crown olarak perakendedeki ana işimiz yüzde 100 Yıldız Holding olarak devam edecek.” dedi.