Haftanın 7 günü hizmet veren Caddebostan Güzellik Salonu’ndan 1 saatlik argan yağı masajı ya da burç masajı yaptırın, vücudunuz ve siz zinde bir bedene kavuşun… Yaptıracağınız her iki masaj da farklı beklentilerinize cevap verecek rahatlatıcı etkileriyle müdavimi olacağız türden. İlk solunan havanın, ilk duyulan seslerin, ilk alınan kokuların insan duyularında bir mekan edindikleri muhakkak. İnsan duyuların bu sebeple barışık olduğu kimi kokular, kimi yağlar, kimi dokunuşlar mevcuttur. Burç masajı, bunları bir araya getiren ve kişinin kendine daha uyumlu olan bu kokuların sihrine, bu dokunuşlara, bu dokunuşların yarattığı huzura daha kolay teslim etmesini sağlayan bir masaj yöntemidir. Tüm stresinizi geride bırakacağınız bu çok özel masajla kendinizi dinçleşmiş hissedeceksiniz.

İçeriğindeki E vitamini, felurik asit ve güçlü antioksidanlarla gençlik iksiri olarak tanımlanan ve cildi nemlendirme özelliği bulunan argan yağıyla yapılan masajda ise cildinizin yenilendiğini hissedeceksiniz.

Argan Yağı ve Faydaları ile Rahatlama Zamanı!

Kuzey Afrika’nın gelişmiş ülkeleri arasında bulunan Fas’ta yetişen Argan bitkisi tıpta “Argania Spinosa” olarak tanımlanıyor ve birçok güzellik uzmanı tarafından tedavilerde kullanılıyor.

İçeriğindeki E vitamini, felurik asit ve güçlü antioksidanlarla gençlik iksiri olarak tanımlanan arganın, aktarlardan yağını alabilirsiniz. Kullandığınızda hemen etkisini göstererek nemlendirici özelliği ile kuru ciltlerde belirgin değişimler yaratan argan yağının yağlı ciltleri de dengelediği bilinen faydaları vardır. Argan, ciltteki sebum üretimini de ciddi bir oranda düşürüyor.

Bir vücut bakım ürünü olan Argan Yağı masaj için son derece uygun bir üründür. Tercihen duştan sonra temiz vücuda avuç içinde ısıtılarak uygulanması en etkili sonuçları verir. Vücut tarafından kolayca emilmektedir ve diğer yağlarda olduğu gibi yapışkan bir formda değildir, bu nedenle masaj sonrası tekrar duş alınması gerekmemektedir.

Argan Yağının Faydası

  • Derinin yaşlanmasını önler.
  • Afrodizyak özelliğe sahiptir.
  • Emilimi yüksek olduğu için, krem gibi kullanılabilir.

 

Burçlara Göre Masaj

Bitkisel yağların kimileri tedavi edici özellikleri kimileri de hoş kokuları sebebiyle tercih edilmiş, zaman içinde bunların özel bir oranda karıştırılması ile özel terkipler icat edilmiştir. Zamanla bu terkipler kişilerin zevklerine, yaşadıkları ortama, yaşlarına göre çeşitlendirilmiş ve biraz daha spesikifleşmiştir.

Burç masajı kişinin burcuna göre özel olarak seçilen yağlarla uygulanılan rahatlatıcı bir masaj biçimidir.

Yağların Rahatlatıcı Özellikleri Nelerdir?

Örneğin sıklıkla hem barındırdığı yağın tedavi edici özelliği hem de binlerce yıldır kullanılan ve çok beğenilen kokusu dolayısıyla gülden bahsedelim. İkizler burcunun burç masajı yağında da bulunan bu bitki aşkın sembolü olması sebebiyle anlamlıdır.

İkizler burcunun değişken yapısı temelinde barındırdığı iki farklı ama birbirine aşık iki farklı kişiliği barındırmasından kaynaklanır. Gül aşkın hem uyumlu hem arada zıtlaşan bütün unsurlarını barındırır.

Derinin üst tabakasının kendini yenileme sürecine olumlu katkısı olan gül aynı zamanda leke giderici, yaraların iyleştirici, cilt yumuşaklık ve tazeliğini idame ettirici özelliklere sahiptir. Burç Masajının özel yağlarının yanında ortama bu egzotizmin havasını dolduracak yardımcı unsurlar da ekliyoruz.

Vie en rose ‘ un organik gül kokusunun içerdiği küçük moleküller dolayısıyla kana hemen karışıyor ve kan beyin bariyerini hızlı bir şekilde geçerek beyin tarafında algılanıyor. Kullanacağımız ürünleri seçerken bu anlamda yağların haricinde kokuların da organik olmasına, doğal olmasına , çalıştığımız uzman herbalistler tarafından onaylanmasına özen gösteriyoruz.

Gösterdiğimiz bu özen masajı klasik öğelerinden sıyırıp, medikal açıdan etkisi kanıtlanmış, tedavi edici, yaşlanmayı geciktirici, yaşam kalitesini arttırıcı unsurlarıyla ön plana çıkan tıbbi bir uygulamaya dönüştürüyor.

Yeni yıla ayrıcalıklı bir güzelliğe sahip olarak girmek isteyenlere iletişim bilgilerini aşağıda veriyoruz. Unutmayın randevu şart olduğundan lütfen aramadan gitmeyiniz.

Caddebostan Güzellik Salonu
Bağdat Caddesi İskele Sokak, Kozacıoğlu Apt No:4 D:3 Kadıköy, İstanbul – (216) 368 88 87