İstanbul’un en güzel yeri olan Bağdat Caddesi’nde muhteşem bir pilates stüdyosu: Pilates Caddebostan! Bağdat Cadde’sinin güzelliği, pilatesin  ve masajın huzuru ile birleşip sizi hem ruhen hem bedenen rahatlatacak, hem de sağlığınıza katkı yapacak. Hayalinizdeki güzel ve sağlıklı vücuda sahip olmak ve maharetli eller tarafından yapılan masajlarla doyasıya rahatlamak için kendinize yatırım yapma fırsatını kaçırmayın!

Pilates nedir?

Pilates metodu, Joseph Pilates tarafından geliştirilmiş olan bir egzersiz sistemidir. Temeli tamamen kontrole dayandığından, pilatesin ikinci adı Contrology (kontrol bilimi)’dir. Kontrol, pilatesin temel yapı taşıdır. Hareketler vücut kontrolü esasına dayanarak gerçekleştirilir. Yapılan egzersizin bir pilates egzersizi olabilmesi için ilk olarak kontrolden bahsedebiliyor olmamız gerekir.  Bu sebeple pilates eğitimi esnasında ilk öğretilen nefesle birlikte beden kontrolüdür.

Pilates’in altı temel prensibi:

1-Kontrol: Pilates egzersizleri esnasında beden tamamen kontrol altında olmalı. Harekete giriş, hareket süreci ve çıkışı bizim kontrolümüz dahilindeyken, bedeni tamamen hissedebilir ve gözlemleyebilir olmalıyız.
2-Nefes: Pilates hareketlerinde nefes hareketle uyumlu ve tutarlı olmalıdır. Hareketinizin yapısı nefesinizin biçimini belirler.
3-Merkezleme: Pilates hareketlerinde merkezimiz genelde pelvik bölgemizdir. Kontrol ve güç daha çok bu bölgede yoğunlaşır ve omurga doğal pozisyonunda stabilize edilir.
4-Akıcılık: Pilates egzersizleri kendi içinde bir sisteme ve akıcılığa sahiptir. Hareketler nefes eşliğinde akıcı bir şekilde birbirini takip eder. Hareketin ve nefesin akıcılığını sağlar ve onu korumaya çalışırız.
5-Kesinlik: Pilates egzersizlerini uygularken hareketlerin kesin ve net olmasına dikkat etmeliyiz. Vücuttaki kontrol ve kesinlik azaldığında pilates kendi içindeki bütünlükten uzaklaşmaya başlar. Doğru teknikle her zaman iyi ve ideal sonuçlara ulaşırız.
6-Konsantrasyon: Pilates hareketlerini uygularken, öncelikle bedenimizin tamamen farkında olmamız gerekir. Bedenimizin duruşu, yapısı, hareketin merkezi, gücü, çalıştırdığı bölgeler… Bedensel ve zihinsel odak ve konsantrasyon pilates egzersizlerinden alacağın sonucu kat ve kat arttıracaktır.

Klasik İsveç Masajı

Kas gevşetici ve stres giderici, duyarlı, derine inen masajdır. Kaslara yönelik olup, hafif ya da kuvvetli dokunuşlarla kan dolaşımı hızlandırılır.

Lomi Lomi Masajı

Hawai dilinde, masaj anlamına gelen “Lomi Lomi” bir veya birden fazla masajcı tarafından yapılan yumuşak Hawai masajıdır. Sırt ve karın bölgesi üzerinde el ve kol gezdirme tekniği ile uygulanır. Egzotik tomurcuk kokular ve şifa vaat eden şarkılarla rahatlama fırsatı bulursunuz.

Ruh, beden ve beyinin uyum içerisinde çalışmasını sağlayan, hayat enerjisini harekete geçiren bu masajda  yumuşak bir şekilde kaslara derinlemesine çalışılır. Akıcı dokunuşlar, bedenin bütününü terbiye ederek rahatlama sağlar.

Daha detaylı bilgi için www.pilatescaddebostan.com adresini ziyaret edebilirsin.