Dünyanın en dinamik şehirlerinden birisi olan İstanbul’da, ilki geçen yıl gerçekleşen İstanbul Shopping Fest’in, ikincisi 9-29 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Alışveriş, kültür ve eğlence festivali İstanbul Shopping Fest, İstanbul’u yıldızlara yaklaştırırken 2011 yılında perakende ticaret hacminde gösterdiği yüzde 41 artışı 2012 yılında yüzde 50′nin üstüne çıkarmayı hedefliyor.

Bir ülke büyüklüğündeki şehrin dört bir yanına yayılan 100′ün üzerinde modern alışveriş merkezinin yanı sıra Taksim, Nişantaşı, Şişli, Bakırköy, Fatih, Bahariye ve Bağdat Caddesi gibi İstanbul’un cazibe noktaları olan alışveriş caddeleri ile birçok ünlü markaya ev sahipliği yapacak. İstanbul’un bu coşkuyu rengarenk yaşayabilmesi için özel tasarımlarla ve ışıklandırmalarla süslenecek olan cadde ve sokaklar, ünlü sanatçıların konserleri, sokak partileri, sürpriz eğlenceler ile İSF boyunca İstanbul’lulara ve konuklarına ev sahipliği yapacak.

Geçtiğimiz yıl yurt içi ve yırt dışından beş milyon ziyaretçi ağırlayan festival, bu yıl da milyonları kucaklayacak. Festival süresince İstanbul’un başta Bağdat Caddesi olmak üzere onlarca noktasında, alışveriş merkezlerinde ve mağazalarda birçok etkinlik gerçekleşecek.Sokaklarda, şenlikler, konserler, gösteriler, müzik etkinlikleri, partiler, yarışmalar, moda gösterileri, yurt dışından gelecek olan özel grupların şovları ve defileler ile birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapacak olan İstanbul, bölgesinin tek cazibe merkezi olacak. Sezon ürünlerinde yüzde 50′lere varan indirimler, kampanyalar ve çekilişlerin yanı sıra her hafta sonu Anadolu ve Avrupa yakasında birer AVM yıldızlı alışveriş geceleri düzenleyecek.

İstanbul’u dünya alışveriş merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlayan festival kapsamında; yabancı turistler, İstanbul’da indirim sezonunun dışında bir dönemde büyük avantajlarla alışveriş yapabilecekler. Yabancı misafirlerimiz, tax free avantajlarıyla ödedikleri verginin bir kısmını alışveriş merkezlerinde ve şehrin bazı noktalarında kurulan tax free stantlarından iade alabilecekler.