Doğuş Üniversitesi’nin 2012 yılında başlattığı proje ile Türkiye’yi ulusal ve uluslararası düzeyde başarıyla temsil etmiş, alanında öncü ve kalıcı işlere imza atmış isimlere saygı ve teşekkür sunmak amacıyla “Onur Ödülü” takdim ediliyor. Yıldız Kenter de ilkeli yaşamı, sanat dünyası için örnek niteliği taşıyan çalışmaları ve özellikle tiyatro alanında Türkiye’nin ilerlemesine yaptığı katkı nedeniyle ödül alacak.

Ödül Töreni, 26 Mart 2012 Pazartesi günü Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Doğuş Üniversitesi Orkestra ve Korosu’nun tarafından düzenlenecek halka açık “Kışa Veda Konseri” içinde, Kenter de sahneye çıkarak Doğuş Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doğu Gözaçan’dan ödülünü alacak. Konser saat 20.00′de başlayacak.

Doğuş Üniversitesi Onur Ödülü projesi 2012 yılında başlatıldı. Ödüllerden ilkini, şubat ayında opera sanatçısı Hakan Aysev almıştı. Aysev ödülünü aldıktan sonra, Doğuş Üniversitesi Gelişim Orkestra ve Korosu ile birlikte şarkı söyleyerek, unutulmaz bir sahne performansı sunmuştu.

Kışa Veda Konseri ve Yıldız Kenter’e Onur Ödülü Töreni için 26 Mart 2012 Pazartesi günü saat 20:00 da, Kozyatağı Kültür Merkezi, Bayar Caddesi, Buket Sokak, No:20/1 (Kozzy avm içi), Kadıköy – İstanbul adresinde olmanız yeterli…