İstanbul’da Kadıköy meydanındaki balona çıkan ünlü paraşütçüler, nefes kesen atlayışlar gerçekleştirdi. Vatandaşlar, paraşütçülerin atlayışını büyük ilgiyle izledi.
Sapphire binasında düzenlenecek ‘Dünya Birden PROBaseWorld Championship’in ilk ayağı için hazırlık atlayışlarını tamamlayan sporcular İstanbul’a hayran kaldı. Vatandaşlar da paraşütçülerin atlayışını hayranlıkla izledi.

Usta paraşütçülerin yapabildiği BASE jump, kısa mesafeden atlama yapıldığı için tecrübe, kontrol ve üst düzey yetenek gerektiriyor. Aralarında efsanevi paraşütçü Red Bull Sporcusu Miles Daisher’in de bulunduğu sporcular, yarın başlayacak olan turnuvaya bütün İstanbulluları davet etti.

Atlayışlar ve İstanbul ile ilgili görüşlerini açıklayan Miles Daisher, “İstanbul, mükemmel manzaraları olan, her BASE Jump’çının atlamak istediği bir şehir. Gördüğüm kadarıyla aramızda Türk sporcular da var. Bu muhteşem bir şey. Unutmayın, havada hepimiz aynı milletteniz. Bu sporda dayanışma çok önemlidir. Bütün sporseverleri yarın başlayan turnuvamıza bekliyoruz.” diye konuştu.