Güç, hız ve yeteneğin temsil edildiği, uluslararası kütük kesme yarışması olan STIHL Timbersports Türkiye Şampiyonası, 3 Haziran Pazar günü İstanbul Caddebostan Sahili’nde gerçekleştirilecek.

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından ilgi ile izlenen yarışma, motorlu testere ve güç ürünleri markası STIHL’in Türkiye Distribütörü Sadal A.Ş. ana sponsorluğunda Türkiye’de ilk kez düzenleniyor.

3 Haziran Pazar günü Caddebostan Sahili’nde saat 15.00’te başlayacak olan şampiyonayı tüm İstanbul’lular ücretsiz olarak seyredebilecek. Şampiyonada, yarışmaların yanısıra, İngiltere ve Avrupa Şampiyonu Spike Milton’un özel şovu, DJ ve animasyon gösterileri de gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin dört bir yanından internet yoluyla başvuru yapan yüzlerce adayın arasından belirlenen en iyi 8 sporcunun yarışacağı STIHL Timbersports Türkiye Şampiyonası sonucunda dereceye giren en iyi 5 sporcu, Türkiye’yi Norveç’te düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’nda temsil etme fırsatını yakalayacak.

STIHL TIMBERSPORTS SERIES kütük kesimi üzerine uluslararası bir yarışmasıdır. Kanada, Amerika ve Yeni Zellanda menşeili olan yarışma, yıllar içinde gücün ve kabiliyetin test edildiği yüksek atletik seviyede profesyonel yarışmalara dönüşmüştür.